Na jakých zařízeních je možné Servis24 používat?
Přímé elektronické bankovnictví Servis24 od České spořitelny lze používat na různých zařízeních přístupem k internetu. Internetové bankovnictví tak můžete používat jak na klasických stolních počítačích, tak i na noteboocích nebo na tabletech. Pro mobilní telefony je pak Servis24 dostupný v podobě praktické mobilní aplikace, která funguje na velké většině dnešních smartphonů. Pokud byste si nebyli jistí, zda mezi ně patří i ten váš, podívejte se do příslušných internetových obchodů (jako je např. Google Play nebo App Store), kde najdete vždy aktuální informaci od jaké verze operačního systému je aplikace funkční. Obrátit se případně můžete také na pracovníky spořitelny, kteří vám určitě ochotně pomohou.

Servis24 přihlášení do mobilní aplikace

U mobilní aplikace je přihlášení do služby Servis24 velmi snadné, ze všeho nejdříve si ale službu budete muset zaktivovat ve vašem internetovém bankovnictví. V něm půjdete do sekce pro nastavení, zvolíte položku Mobilní banka a opíšete si jednorázový kód. Dále si pak nastavíte nové přihlašovací heslo a to ještě potvrdíte buď prostřednictvím SMS zprávy nebo pomocí klientského certifikátu.

První Servis24 přihlášení do Mobilní banky pak proběhne tak, že nejdříve kliknete na Aktivujte si své zařízení a na aktivační obrazovce vyplníte požadované údaje – název profilu (zvolíte si, jaký chcete), vaše klientské číslo pro službu Servis 24, heslo pro mobilní aplikaci na závěr ještě jednorázový kód, který jste předtím měli uvedený v internetovém bankovnictví. Pak už pouze kliknete na tlačítko pro aktivaci a tím je vaše první Servis24 přihlášení do mobilního bankovnictví úspěšně hotové.Odblokování účtu pro Servis24 přihlášení

Máte-li zablokované heslo pro přihlášení na váš účet Servis24, nebo jste jej prostě zapomněli, můžete si jej velmi jednoduše a rychle odblokovat. K tomu potřebujete vedle klientského čísla ještě bezpečnostní kód. Pro odblokování pak v políčku pro Servis24 přihlášení kliknete na odkaz Zapomenuté/zablokované heslo,vyplníte své klientské číslo a zadáte vybrané znaky z bezpečnostního kódu. Pak kliknete na Přihlásit, zadáte kontrolní kód z esemesky (případně heslo pro Telebanking), kliknete na Odeslat a nastavíte si nové přihlašovací heslo.

Odhlášení ze služby Servis 24

Ukončili jste svoji práci v internetovém bankovnictví a teď se z něj chcete odhlásit? Je to velmi snadné – odhlášení lze provést, ať už se zrovna nacházíte v kterékoli sekci (kromě nápovědy), vždy máte v pravém horním rohu červené tlačítko Odhlásit. Na něj kliknete a buď vás systém odhlásí okamžitě a nebo se ještě zobrazí potvrzovací otázka. U ní ještě musíte kliknout na odpověď Ano, v opačném případě byste zůstali nadále přihlášení. Bezpečné odhlášení je důležité zejména v případech, kdy provádíte Servis24 přihlášení jinde, než na svém vlastním zařízení. Zejména pokud se nacházíte třeba v hotelu, internetové kavárně nebo jiném veřejném prostoru, dávejte si pozor na to, abyste se nikdy nezapomněli bezpečně odhlásit ze svého účtu, aby nemohlo dojít k jeho zneužití.

Jak vyřešit potíže při Servis24 přihlášení

Pokud byste při Servis24 přihlášení měli jakékoli komplikace nebo si s něčím nevěděli rady, zkuste se nejdříve podívat na webové stránky České spořitelny – jsou na nich i přesné postupy, takže je docela pravděpodobné, že na nich naleznete i odpověď na vaše otázky. Pokud ale nepomohou ani návody na webu banky, pravděpodobně se budete muset na pracovníky spořitelny obrátit – k tomu ale nemusíte chodit do banky, vše lze vyřešit přes internet či po telefonu.


Reklama: